Hamzaoğlu, Kulağını Çekti
Reklam
Ahmet Polat

Ahmet Polat

Hamzaoğlu, Kulağını Çekti

05 Ekim 2020 - 11:04 - Güncelleme: 05 Ekim 2020 - 11:18

Lige istediği bir başlangıçla başlayamayan Yeni Malatyaspor, Antalyaspor karşısında defans sorununu çözerek sahaya çıktı. Antalyaspor'un hücum hattında yer alan bazı oyuncuların yedek kulübesinde oluşu ise Hamza Hamzaoğlu'nun ekmeğine bal sürdü.

Semih ve Wallece'nin henüz birkaç günlük transfer olmalarına rağmen uyum içerisinde görünmesi gelecek adına umut verdi. Hücum bölgesinde etkin oluşu Antalyaspor'a zor anlar yaşattı. Günümüz futbolunda hücuma kalkışlarda savunmanın önemi oldukça büyük. Savunmayı sağlama alan Yeni Malatyaspor'un üretkenlikte çok zorlanacağını düşünmüyorum. 

Karim Hafez ile Chebake oynadığı mevkii itibariyle görevlerinin ağır olduğu bilincini kaybetmedikleri sürece savunma aksamı kolay kolay yıkılmaz. Önemli olan bu futbolcuların arı gibi çalışıp, kademe anlayışından da kopmamaları gerekiyor.

Antalyaspor maçında düzenin doğru işlemesi hamle oyuncuların da oyuna girmesi geç oldu. Oyunun belli bölümlerinde rakibin topla oynaması çok görünse de kontrol her zaman Yeni Malatyaspor'undu. Adem, Cueva ve Tetteh'in uyumu hız kazandığı takdirde gol atma oranı da tavan yapılabilir. Kaleci Abdulsamed'in sürpriz ve bir o kadar doğru kararla oynatılması Hamza Hamzaoğlu'na tam not kazandırdı. En azından Herrera'nın bulunmaz bir Hint kumaşı olmadığını da kendisine gösterdi. Bu kulak çekme hamlesinin diğer oyuncuların da dikkatini fazlasıyla çektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar