Hangisi Doğru?
Reklam
Faysal Elkoca

Faysal Elkoca

Hangisi Doğru?

09 Kasım 2020 - 18:46

Kötü futbol oynayarak galip gelmek mi, yada iyi futbol oynayarak mağlup olmak mı? 

Üçüncü şıkkı futbolumuzda arayıp bulmak, çok nadir olmuştur.
Günümüzün futbolu endüstriyel olduğundan dolayı izleyicilerin ne hissettiği ne istediği çok önem arz etmemektedir! 
Tabiri caizse futbol, artık bir kumar aracı olmuştur. Kazananlar ve kaybedenler..

Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, takımına oynattığı savunma özellikli futbol ile eleştirilerin odağında yer almaktadır.
En son sahasında oynadığı Denizlispor karşılaşmasında sahadan 2-0"lık galibiyetle ayrıldı.
Müsabakanın genel istatski bilgilerini incelediğmzde Yeni Malatyaspor futbol takımının rakibi karşısında ezildiği görülüyor. Gençlerbirliği ve Beşiktaş karşısında da bu şekilde olduğunu gördük. Bu durumun Yeni Malatyaspor taraftarlarını derinden üzdüğünü biliyorum.

Pandemi nedeniyle sadece localara kısıtlı sayıda taraftar alınıyor. Şayet stadyumun tamamına seyirci alınmış olsaydı taraftarların oynatılan savunma özellikli futbol nedeniyle teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, haklı olarak protestlara maruz kalırdı.
Peki teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, galip gelmiş olmasına rağmen neden protesto edilr ki?

Evet, pilav nasıl ki tuzsuz lezzetli olmuyor ve yenilmiyorsa, futbol da güzel oynanmadığı zaman cazipliğini kaybediyor. Yeni Malatyaspor takımı ezik futbol oynadığı sürece taraftarlarını kaybeder.
Yeni Malatyaspor'un takım kadrosu, ofansif ve güzel futbol oynamaya müsait. Eksik olan sadece cesaret..

Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu'nun bazı futbolcuları müsabakanın erken dakikalarında oyundan alması, anlaşılır değildir.

Acguahve Cueva takımın en önemli oyuncularından bir kaçıdır. Erken dakikalar da oyundan almak, futbolcuları küstürür. Denizlispor karşısında 2-0 galip giderken devreyi beklemeden  37.dakikada Cueva'yı oyundan almanın izahatı olamaz! Sonuç itibariyle Hamza Hamzaoğlu, bu kibirli davranışları sonucunda takımdan kovula bilir. 

Yeni Malatyaspor milli arayı ve bay haftasını çok iyi değerlendirmeli. Uzun bir ara maç oynamamak, bir takım değişiklikler meydana getirebilir. Hamza hocaya tavsiyem, takımda hakkaniyeti iyi sağlamalı. Aksi halde felaketler üst üste gelir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar