Malatya
06 Haziran, 2023, Salı
 • DOLAR
  21.46
 • EURO
  23.17
 • ALTIN
  1352.4
 • BIST
  5372.18
 • BTC
  25766.43$

Yeni Malatyaspor'a Zararı Çok Olur


Yeni Malatyaspor'a Zararı Çok Olur
Adil Gevrek, devam edecek mi yoksa etmeyecek mi?, Başka adaylar çıkacak mı yoksa çıkmayacak mı?, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kimi destekleyecek?, Yeni Malatyaspor’un gerçek borcu ne kadar? ve Adil Gevrek, neleri açıklayacak? Bütün bu merak edilenlerin hepsi Cumartesi yapılacak olağan mali genel kurulda netlik kazanacak.

Son üç sezonda ha düştü ha düşecek diye çırpınan Yeni Malatyaspor’un bu sezon küme düşmesi, şehri de bir karamsarlığa düşürdü. Birçok kesim, Malatya’da futbolun artık düzelmeyeceği görüşüne hakimken bazı kesimler de umudunu yitirmiyor. Kulübün düzlüğe çıkması için Selahattin Gürkan’ın adım atması, çoğu dengeleri de altüst etti. Malatya futbolunun tekrardan şaha kalkması için Belediyenin desteğinin şart olduğunu düşünen Gürkan, güçlü bir çalışma ile büyük bir çaba sarf ediyormuş.

Türkiye’nin önde gelen işadamlarının desteğini almayı planlayan Başkan Gürkan, yeni bir oluşumu sağlamayı amaçlıyor. 300 milyonu aştığı iddia edilen kulüp borcunun bir şekilde ödenmemesi durumunda çok daha kötü günlerin geleceğini de düşünmek gerek. Ben yaparım ben ederim diye hava atanların yerine işin ehli insanların kulübü yönetmesi en doğru olanı diye düşünüyorum. Boş keseden konuşmak, çok kolay. Aday olmak kolay ise bende aday olayım, herkes olsun.

Adil Gevrek’in aday olup olmayacağı ise henüz net değil. Olabilir de olmayabilir de. Muhtemelen aday olacak. Mali kongrede her şeyi açıklayacağım diye de açıklama yaptı. Neleri açıklayacak, onu da merak ediyorum. Eğer aday olmayı planlıyor ve yine siyasilere tepki sunan bir açıklama yaparsa bu işin sonu yok. Herkesin bildiği şeyleri de tekrarlarsa (kur yükseldi, pandemi vurdu, kimse yardım etmedi) kendi inandırıcılığını da kaybedecektir. Benim şahsi fikrim, ne olursa olsun yapıcı konuşmalar ortamı daha çok yumuşatacaktır. Öfkeyle kalkılırsa, Yeni Malatyaspor’a zararı çok olacaktır.

Burada en büyük kilit rolü Başkan Selahattin Gürkan oynayacak. Sonuçta Belediye’nin desteğini almadan ayakta durmak oldukça zor. Gürkan’ın adayı kimdir, onu bilmiyorum ama bir hamle yapacağını düşünüyorum. Kim bu kulübü tekrardan ayağa kaldıracaksa o gelsin. Reklam peşinde koşan bazı adayların geleceğini sanmıyorum. Ben şu kadar para vereceğim diyenlere de inanmıyorum. Gerçekten bu işi yapacak kişi parayı masanın üstüne kor. İnanın artık boş laflara karnımız tok. Somut adımların olması lazım. Çünkü, onu bunu karalayarak yada şunu vereceğim iddialarıyla gündeme gelmek, kendilerini gülünç durumuna düşürüyor.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!