esenlik
Malatya
20 Mayıs, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.20
 • EURO
  35.02
 • ALTIN
  2521.5
 • BIST
  10739.57
 • BTC
  68298.12$

Büyük Pişmanlık!

07 Mart 2022, Pazartesi 11:06

Yeni Malatyaspor kulübü, eski teknik direktör Marius Sumudica'nın, görev süresini uzun tutmanın büyük pişmanlığını yaşıyor.

Sezona teknik direktör irfan Buz ile giren Yeni Malatyaspor, henüz ligin 8.haftasında İrfan Buz'u gönderip, yerine Rumen teknik direktör Marius Sumudica'yı getirdi.
İrfan Buz ile çıktığı 8 karşılaşma da 2 galibiyet, 6 mağlubiyet alan Yeni Malatyaspor, 6 puan topladı.
Rumen teknik direktör Marius Sumudica ile 14 maça çıkan Yeni Malatyaspor, 2 galibiyet, 3 beraberlik ve 9 mağlubiyet aldı. 
Kötü gidişe bir türlü dur diyemeyen Yeni Malatyaspor, bu kez de Rumen teknik direktör Marius Sumudica'yı görevden aldı. 
Kamuoyu yeni bir teknik direktörün göreve gelmesini beklerken, Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek, takımın kaptanı Adem Büyük'ü, futbolcu-teknik sorumlu olarak göreve getirdi.
Bu değişiklik de kötü gidişe dur diyemedi ve Adem Büyük, hem futbolcu hemde teknik sorumlu olarak görevden alındı. Adem Büyük'ün gidişine en çokta futbolcular sevindi. Çünkü, Adem Büyük, takım arkadaşları tarafından sevilmiyor ve istenmiyordu.!
Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek, yine kamuoyunu şaşırtacak bir hamle yaptı ve teknik direktörlük görevine bu kez deneyimli bir isim Cihat Arslan'ı getirdi.
Cihat Arslan ile sahasında ligin en iyi takımı Adanademirspor ile karşılaşan Yeni Malatyaspor, bu zorlu karşılaşmadan 3 puan ile ayrıldı. Bu sadece 17 maçlık kötü gidişe dur demek değildi. Oynanan güzel futbol da yüreklere su serpti.
Cihat Arslan, takımın içindeki huzuru, hakkaniyeti, arkadaşlığı, sanki yeniden tahsis etmişti. Bütün oyuncular, canla-başla mücadele etti. Rahman Buğra'nın, Azubuke'nin, Mounir'in, Campi'nin, Dicco''nun, Karim Hafez'in kısacası takımın tamamı üstün mücadele sergilediler. Hele golden sonra ki futbolcuların sevinmesi, sarmaş-dolaş olması, hakikaten sihirli bir elin değdiği anlamını taşıdı.
Evet, Yeni Malatyaspor'daki bu değişimin altında yatan gerçeği belirmek vazifemizdir diye düşünüyorum. 
Yönetim kurulunun, Marius Sumudica'ya bu kadar opsiyon vermesi, çok büyük bir hata olmuştur. İkinci bir büyük hata ise, Adem Büyük'ün takım içindeki davranışının arkadaşları tarafından kabul görmemesi ve bu durumu yönetim kurulunun çözememesidir. 
Sonuç itibariyle, Yeni Malatyaspor kulübü idari heyeti, özellikle Rumen teknik direktör Marius Sumudica'ya verdikleri uzun görevden ötürü çok büyük pişmanlık duymaktadır. Adem Büyük olayı da bir başka facia olarak tarihte ki yerini aldı.
Teknik direktör Cihat Arslan, Yeni Malatyaspor'a ne verecek, neler yapabilecek hep beraber göreceğiz. 
Sonuçta futbol netice oyunu olduğu için, biz de neticeyi bekleyeceğiz.