Ya Bi Rahat Bırakın!
Reklam
Faysal Elkoca

Faysal Elkoca

Ya Bi Rahat Bırakın!

18 Ocak 2022 - 14:28

Malatya şehrinin Süper ligdeki göz bebeği Yeni Malatyaspor, maalesef bu sezon çok zor günler geçiriyor. 

Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek'in sezon başında yaptığı 'transfer hatası' şehre ve kulübe çok ağır fatura çıkarttı. 

Yeni Malatyaspor kulüp başkanlığı görevinde 8. yılına giren Adil Gevrek, Yeni Malatyaspor'un son 3 sezonunu amatörce ve bilinçsizce yöneterek, Malatya'ya ve kendisine zehir etti. 

Şehirde yükselen 'istifa' çağrılarına kulak tıkayan Gevrek, Yeni Malatyaspor'u bu sezon küme düşürmemek için çırpınmaya devam ediyor.

Yeni Malatyaspor'un bu 3 yıllık kötü gidişatın da yalnız bırakılan Gevrek, bir yandan da 'istifacılar ' ile mücadele etmeye gayret ediyor.

İstifacılar, özellikle bu sezon da seslerini daha gür çıkartmaya başladıkları gibi, kısmen de sahaya indiler. 

Önemli ve kritik müsabakalar öncesi, kulüp başkanlığına aday olacaklarını beyan ederek, başkan Gevrek'in itibarını yerle bir etmeye çalıştılar. Kimisi, sosyal medyada şovuna devam ediyor, kimisi de şehrin idarecileri ile kulis yapıyor. 

Aslında Yeni Malatyaspor kulüp başkanı adayı olmak, herkesin en doğal hakkıdır. Lakin bu adaylığın ahlaki ve etik kuralları vardır. Hukuki zemini vardır. 

Ama ne hikmetse, Malatya futbolunun 'dip' yaptığı yıllarda bu Malatya aşıklarını sahada görmeniz mümkün değildir. Ne zaman ki bu şehirde bir futbol takımı Süper lige çıkar, o vakit bu Malatya aşıkları ortaya çıkarlar..!

Yeni Malatyaspor, bu sezon ligden düşmemek için başta büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan ile mücadele etmeye başladı. Ama şu istifacılar, bir türlü başkana ve takıma rahat vermediler, vermiyorlar da ..

Yazıktır, günahtır ..

Bu takım düşerse, şahıslar düşmez. Adil Gevrek düşmez. Şehir düşer şehir..! 

Madem ki, bu kadar bu şehrin göz bebeğini düşünüyor ve seviyorsunuz, gelin 'takıma' sahip çıkın. Elinizi cebinize atın, futbolculara büyükşehir belediye başkanı nezdinde prim verin. İşte o vakit sizin Malatyalılığınızı ayakta alkışlarım. İşte o vakit seçimli genel kurulda adaylığınızı desteklerim.

Sahi, aklı selim bir insan, 200 milyon borcu olduğu iddia edilen kulübün başkanlığına talip olur mu? Hele bir de bu kulübün takımı ligin dibinde küme düşme mücadelesi veriyorsa..!!!

(Kusura bakmayın iyi niyet göremiyorum)

Bence, gelin birlik olun ve katkı sunun. Bu takım küme düşmesin. Ondan sonra da kimin kim ile hesabı, derdi varsa görsün..

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar